Konsignační sklady - prodej zboží ze skladů společnosti

Verze pro tiskVerze pro tiskSend by emailSend by email
Konsignační sklady - prodej zboží ze skladu společnosti

Prodej zboží z konsignačního skladu společnosti je obyčejná forma komisionářských operací. Prodej zboží z našeho skladu předpokládá dodání exportérem (konsignantem) zboží na náš sklad v České republice za účelem jeho prodeje ve stanovené lhůtě.

Zavazujeme se provádět Vám platby spolu s realizací vašeho zboží z našeho skladu na základě konsignační smlouvy. Vlastnikem zboží až do okamžiku prodeje zůstavate Vy. V případě, že po dlouhou dobu se zboží neprodávají (například více než rok), pak vrátíme je zpět konsignantu na jeho účet.

V mezinárodním obchodě existuje několik typů konsignačních operací:

  1. Přímá konsignační operace, která předpokládá vrácení exportéru všech neprodaných zboží ze skladu ve stanovené lhůtě.
  2. Částečně vratné konsignační operace. Po uplynutí lhůty konsignatář se závazuje koupit u konsignanta nejméně určitého počtu neprodaného zboží.
  3. Zcela nevratná konsignační operace, kdýž konsignatář je zbaven práva na vrácení zboží. Veškeré neprodáne do určitého termínu zboží musí být zakoupeny od exportéru.

Společnost Europa Capital nabízí první typ konsignačních operací - přímou konsignační činnost.

Počet zboží při dodání na naš sklad musí být přísně definován v dokladech. Při sestavení konsignační smlouvy by mělo být jasně stanoveno, za jakých podmínek zboží se budou prodavat - obvykle od 3 měsíců do 1 roku.

V konsignační smlouvě vlastník zboží uvádí minimální částku, níže kterou nemůžeme prodavat vaše zboží. Můžete také zadat maximální částku, pokud máte strach, že nadsadíme cenu vašich zboží. Smlouva také určuje termíny plateb, které bude provádět exportér za prodané zboží.

V případě poškození zboží, ke kterému došlo v důsledku naší vinou, se zavazujeme kompenzovat veškeré ztráty.

Uzavřením konsignační smlouvy společnost Europa Capital zavazuje zastupovat Vaši společnost v České republice, provádět výzkum trhu a hledání obchodních partnerů, organizovat reklamní kampaně. Poskytujeme také zprávy o kvalitě produktu, jeho implementaci, počtu zbytků na skladě, provádíme analyzu cen konkurentů.

Při vrácení neprodaných zboží, se zavazujeme dodat balené a označené zboží vlastníkovi nejpozději do 1 měsíce po žádosti o vrácení.

Kategorie: 

▲ Nahoru

Rychlý kontakt

Vyplňte, prosím, bez mezer a znaménka +
Prosím, napište ne více než 200 znaků
Яндекс.Метрика